Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Jak wybrać odpowiedni dywan?

Jak wybrać odpowiedni dywan?

Wybór dywanu do mieszkania lub domu to odpowiedzialne zajęcie. W końcu to zakup na lata, a nie na chwilę, dlatego warto zastanowić się nad tym jak wybrać ten odpowiedni, który spełni pokładane w nim nadzieje? Przede wszystkim zacznijmy od doboru odpowiedniego rozmiaru dywanu, który naprawdę ma znaczenie. Zbyt duży dywan może wyglądać mało estetycznie oraz może zawładnąć całą przestrzenią, natomiast zbyt mały dywan nie będzie praktyczny. W związku z tym warto określić w jakim celu dywan będzie wykorzystywany i dobrać rozmiar nie tylko pod kątem jego realizacji, ale również przestrzeni, którą dysponujemy w danym pomieszczeniu.

Zbyt małe dywany będą sprawiały wrażenie, że coś jest nie tak i zaburzają harmonię całego wnętrza. Ponadto trudniej je eksploatować, ponieważ mogą podwijać się przy przesuwaniu mebli lub sami możemy się o nie potykać. Za duży dywan z kolej zasłoni calą powierzchnię i będzie wyglądał bardziej jak wykładzina, a przecież nie o taki efekt nam chodzi. Z biegiem lat i eksploatacją dywany, te duże mogą odznaczać się dwoma obszarami. Kontrast pomiędzy bardziej i mniej użytkowanymi częściami może być mało estetyczny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Bardzo ważny jest również cel zakupu samego dywanu. Inne potrzeby będziemy mieli pod kątem dywany pod łóżko w sypialni, który powinien być bardzo delikatny i przyjemny dla bosych stóp, a inne, gdy szukamy małego dywanu lub chodnika do przedpokoju. Określenie tego z góry oraz dokładne pomiary pomieszczenia sprawią, że dobierzemy rozmiar idealnie szyty pod nasze potrzeby. Oczywiście kolejnym czynnikiem wyboru jest struktura i jakość wykonania samego dywanu. Na rynku możemy spotkać wiele modeli, począwszy od prostych tkanin po dywany, które posiadają długie włókna i są niezwykle delikatne.

Model pod względem struktury również powinien być dobrany do naszych potrzeb. Pamiętajmy o tym, że im większe włókna, na przykład efekt futerka na dywanie, tym trudniej będzie go pielęgnować. To warto sobie wyważyć, ponieważ trudniejsza pielęgnacja może być akceptowalna, jeśli zależy nam na większym komforcie i odpowiednim stylu. Na końcu dobierzmy wzory na dywanie, które będą pasowały do naszego wnętrza. Mogą to być dywany jednokolorowe i jednolite lub takie, które posiadają dedykowane zdobienia. Więcej ciekawych porad dotyczących domowych lub ogrodowych aranżacji znajdziecie tutaj https://www.zakumaj.pl/dzial-dom-i-ogrod.html.