Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Wystrój za niewielkie pieniądze? Sypialnie minimalistyczne!

Wystrój za niewielkie pieniądze? Sypialnie minimalistyczne!

Jeszcze kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu tylko niewielki procent społeczeństwa polskiego remontował swoje mieszkania czy też pomieszczenia zgodne z zasadami dobrego gustu czy też układania mebli względem stylu. Były to inne czasy, gdzie ceniło się funkcjonalność mebli, a i Polacy nie mieli na tyle pieniędzy, by szykować pokoje w ramach poszczególnego stylu. Dziś sytuacja wygląda inaczej, mamy wiele sklepów, które mogą dopasować nam meble do minimalistycznego stylu, a w zasadzie nawet do takiego, jaki sobie zażyczymy. Prześledźmy wycenę mebli do naszej minimalistycznej sypialni.

Sypialna minimalistyczna, ile to kosztuje?

Przede wszystkim zacznijmy od tego czym się charakteryzują sypialnie minimalistyczne. Cechuje je prostota, jak i funkcjonalność każdego przedmiotu, który znajduje się w pomieszczeniu. Mogłoby się wydawać, że taki wystrój wiąże się z brakiem pieniędzy – nic bardziej mylnego, to tylko powierzchowna opinia, która nie ma pokrycia w rzeczywistości. Takie rozwiązanie stosowane głównie przez singli, którzy sporą część czasu spędzają poza domem ma wiele plusów: od oszczędności, po szybką możliwość wysprzątania takiego pomieszczenia. Ten typ sypialni charakteryzuje się dobrym gustem i umiejętnością wykorzystania przestrzeni.

Przechodząc już do finansów, to zacznijmy od komody. Komoda, która jednocześnie może być stolikiem na telewizor jest możliwa do nabycia w zaokrągleniu za 300 zł. Łóżko, które ma być najważniejszym elementem naszego pomieszczenia można nabyć w granicach 600 zł. Stolik do postawienia na nim drobnych rzeczy możemy kupić za około 100-200 zł, z kolei prostą szafę na nasze ubrania nabędziemy za 300 zł (wszystkie ceny pochodzą z popularnego szwedzkiego sklepu z meblami). Celowo nie piszemy o takich rzeczach jak kolor farb, rodzaju wykładziny, bo to jest kwestia subiektywna, jednak najczęstszymi rozwiązaniami są panele, które idealnie komponują się z prostym wystrojem wnętrza. Jak widzimy wystrój naszego pokoju mieści się w ok. 1500 zł, co jest naprawdę małą kwotą.

Wierzymy, że dzięki lekturze tego artykułu przekonasz się do tego stylu i sam będziesz chciał go zastosować w swoim małym kąciku. Gwarantujemy Ci, że będziesz się w nim czuł odpowiednio.