Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Kolorowe ściany: Inspiracje i techniki malowania

Kolorowe ściany: Inspiracje i techniki malowania

Kolorowe ściany: jak stworzyć niebanalne wnętrze?

Ściany są fundamentem każdego pokoju. Jak je ozdobić, by nie były nudne, a jednocześnie dobrze komponowały się z resztą aranżacji? W poniższym artykule przedstawiamy inspiracje i techniki malowania, które pozwolą Ci stworzyć piękne, nowoczesne wnętrze.

1. Kolorowe ściany jako element kontrastu

Jeśli Twoje meble i dodatki są w stonowanych kolorach, to bądź odważny i postaw na mocne kontrasty. Wykorzystaj kolorowe ściany jako tło dla szarych sofy lub czarnego telewizora. Postaw na żywe odcienie żółtego, pomarańczowego lub czerwonego. Dobrze sprawdzą się również morska zieleń czy granatowy kolor. Taki trik wprowadzi do Twojego wnętrza trochę życia i energii.

2. Efekt 3D

Jeśli szukasz czegoś radykalnie innego, wypróbuj efekt 3D. W ten sposób ożywisz swoje ściany i stworzysz niepowtarzalny klimat. Koniecznie wybierz motyw geometryczny lub abstrakcyjny, a kolory dopasuj do reszty wystroju. Efektownie wyglądają na takiej powierzchni lustra oraz ciekawe lampy.

3. Patchwork na ścianach

Chcesz, by Twoje wnętrze było modne i zarazem niebanalne? Wypróbuj patchwork na ścianach. Ten trend to doskonały sposób na stworzenie oryginalnego wykończenia, które będzie się wspaniale prezentować. Wystarczy pomalować każdy z kilku prostokątów w innym kolorze. Dobierz takie odcienie, które będą harmonijnie ze sobą komponować.

4. Technika szablonowa

Jeśli malowanie ścian jest dla Ciebie skomplikowanym zadaniem, zdecyduj się na użycie szablonów. W ten sposób, łatwo i szybko stworzysz interesujący wzór na ścianie. Łatwiej Ci również będzie uzyskać czyste krawędzie i równą aplikację farby. Do stylowych szablonów warto dodać kolor, który dopełni całość.

5. Ombre

Czy wiesz, że ombre nadal jest modnym trendem w aranżacji wnętrz? To połączenie kilku odcieni tego samego koloru. Technika ta wygląda bardzo stylowo i dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie. Farbę trzeba nanosić w podobnym tempie, by pogłębiające się odcienie dawały jednolity efekt.

Kolorowe ściany to nie tylko modny trend, ale również świetny sposób na ożywienie wnętrza. Wybierz odpowiednie techniki, zainspiruj się poradami i stwórz niebanalne, wyjątkowe mieszkanie.