Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Panele wodoszczelne quick step do łazienki – cena. Do łazienki i kuchni – panele wodoodporne, czy płytki?

Panele wodoszczelne quick step do łazienki – cena. Do łazienki i kuchni – panele wodoodporne, czy płytki?

Wybór pomiędzy zamontowaniem paneli wodoszczelnych, a płytek w kuchni lub w łazience bywa nie lada dylematem. Na rynku pełno jest obecnie paneli, które dzięki swoim wodoszczelnym właściwościom można z powodzeniem wykorzystać w kuchni lub łazience. Jednak wybór płytek jest równie ogromny. Istnieją także płytki imitujące drewno, a więc stanowią sporą konkurencję dla paneli. By móc dokonać racjonalnego wyboru, rozważmy wady i zalety paneli wodoszczelnych oraz płytek.

Płytki – charakterystyka. Panele wodoszczelne do łazienki – cena

Standardowe płytki występują w niezliczonej ilości kolorów i wzorów. Szczególnie popularne stają się ostatnio płytki drewnopodobne, które doskonale imitują każdy dowolny rodzaj drewna, mając jednocześnie podłużny kształt paneli. Dzięki temu można je dopasować do wystroju każdej łazienki lub kuchni. Zaletą płytek jest z pewnością niewysoka trudność montażu. Oprócz tego są rzeczywiście w pełni wodoodporne i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Można ich z powodzeniem użyć nie tylko na podłodze, ale też i na ścianach łazienki, czy kuchni. Szczególnie dobrze sprawdzają się nad wanną oraz w kabinie prysznicowej, gdzie wodoszczelność jest niezwykle istotną cechą powierzchni ściany. Płytki są łatwe w utrzymaniu, a dbanie o ich czystość nie stanowi problemu nawet dla alergików. Płytki są niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne, a także trwałe. Zdecydowanie lepiej przewodzą one ciepło niż ma to miejsce w przypadku paneli. Z tego powodu, planując wykorzystanie ogrzewania podłogowego, lepiej jest postawić na płytki. Jednakże jeśli nie zastosujemy ogrzewania podłogowego, płytki będą emanować chłodem, co jest ich główną wadą. Do ułożenia płytek będziemy potrzebować pomocy fachowca.

Panele wodoodporne – charakterystyka. panele wodoszczelne Quick Step

Zanim na rynku pojawiły się panele wodoodporne, położenie paneli w łazience, czy kuchni wiązało się z koniecznością częstej ich wymiany, ponieważ źle reagowały one na wyższe temperatury i łatwo absorbowały wilgoć, przez co odbarwiały się i odkształcały. Obecnie jednak chociażby panele wodoszczelne Quick Step oferują cały wachlarz zupełnie nowych możliwości. Podstawową zaletą paneli wodoodpornych jest ciepło, jakie odczuwamy, stąpając po nich boso. Dla wielu osób jest to często czynnik przeważający. W dodatku panele wodoodporne przejawiają wszelkie zalety płytek. Są odporne na wodę, a przy tym cechuje je wysoka trwałość. Dostępne na rynku wzory są w dużej mierze tożsame do wzorów standardowych paneli, dzięki czemu z łatwością można dobrać panele wodoodporne o wyglądzie zastosowanych w innych częściach mieszkania paneli standardowych. Jednakże, jeśli chcemy położyć panele wodoszczelne do łazienki cena może nas nieco przytłoczyć. Koszt ich założenia znacznie przewyższa koszt położenia płytek. Mimo zapewnień o wodoszczelności, tańsze płytki mogą być nie do końca odporne na wodę i wilgoć i wielu fachowców odradza ich zakup. Należy mieć na uwadze, że wszystko zależy od sposobu użytkowania i eksploatacji podłogi. Kolejną nieciekawą cechą paneli wodoodpornych jest ich mniejsza trwałość w porównaniu ze standardowymi panelami.

Podsumowanie – co wybrać?

Wybór pomiędzy płytkami a panelami wodoszczelnymi nie należy do najłatwiejszych. Dokonując go, należy mieć na uwadze w główniej mierze swoje własne oczekiwania wobec estetyki, jaką wprowadzi do wnętrza wybrane pokrycie podłogi. Kolejnym ważnym czynnikiem, mającym znaczny wpływ na decyzję będą z pewnością kwestie finansowe i budżet, jaki możemy przeznaczyć na wykończenie łazienki bądź kuchni.