Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Kolor roku: Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Kolor roku: Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Kolor roku: Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Kolorystyka w aranżacji wnętrz staje się coraz ważniejsza. Kolor ścian, mebli czy dodatków wpływa znacznie na nasze samopoczucie i nastrój. Coraz częściej decydujemy się na odważne połączenia kolorów lub jednolitą tonację. Jakie trendy kolorystyczne przynosi 2021 rok?

1. Kolor roku

Pantone ogłosił kolor roku 2021. Tym razem są to dwa kolory: Ultimate Gray i Illuminating. Ultimate Gray to kolor szary, który kojarzy się z siłą, stabilnością i odpornością. Illuminating to jasny żółty, symbolizujący optymizm, witalność i nadzieję. Kolorowe połączenie tych dwóch kolorów może być świetnym sposobem na dodanie energii wnętrzu.

2. Minimalizm

Minimalizm to trend, który nie przemija od paru sezonów. Wnętrza urządzone w minimalizmie są proste i eleganckie. W aranżacji wnętrz minimalizm kojarzy się często z jasnymi kolorami. Biele, beże i szarości to podstawowe barwy w tym stylu. Minimalizm to także filozofia użytkowania przedmiotów. Zamiast zbierać rzeczy, stawia się na funkcjonalność i minimalizm estetyczny.

3. Kolorowe dodatki

Kolorowe dodatki to sposób na wprowadzenie życia do wnętrza. Małe akcenty, takie jak poduszki, narzuty, obrazy czy dekoracyjne elementy, nadadzą pomieszczeniu charakteru i koloru. W tym sezonie stawia się na intensywne barwy, np. neonowe. W połączeniu z jasnymi, pastelowymi barwami będą one świetnie się prezentować.

4. Naturalne kolory

Naturalne kolory to kolorystyka nawiązująca do natury. W aranżacji wnętrz wykorzystuje się kolorystykę, która pochodzi z piękna ożywionej przyrody. Kolory zieleni, brązu, beżu, błękitu czy też jasnego szarego, przypominają o naturze i pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Naturalne kolory są ponadczasowe i pasują do każdego stylu aranżacji wnętrz.

5. Kolorowe ściany

Kolorowe ściany to coraz częstszy trend w aranżacji wnętrz. W tym sezonie stawia się na intensywne kolory, takie jak czerwień, granat, zieleń czy fiolet. W celu uzyskania ciekawego efektu, maluje się jedną ścianę w innym kolorze niż pozostałe. W ten sposób łatwo wprowadzić zmiany w aranżacji wnętrza, bez konieczności remontu całego mieszkania.

Podsumowanie

Kolorystyka we wnętrzach odgrywa ważną rolę we współczesnym świecie. Pantone ogłosił kolor roku, którym są dwa kolory: szary i jasny żółty. W aranżacji wnętrz stawia się na minimalizm oraz naturalne kolory. Ciekawym pomysłem są kolorowe dodatki oraz kolorowe ściany. Warto pamiętać, że kolory wpływają na nasze samopoczucie i nastrój, a dobre dopasowanie kolorystyczne może wpłynąć na poprawę jakości życia i komfortu mieszkania.