Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Energetyczne wnętrza: Wzory, kolory i żywe akcenty

Energetyczne wnętrza: Wzory, kolory i żywe akcenty

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do naszych wnętrz. Szukamy nie tylko estetycznych rozwiązań, ale także takich, które będą wpływać na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego modne stały się projekty wnętrz o wysokiej energii. Co warto wiedzieć, planując takie aranżacje?

Kolor – podstawa energetyzujących wnętrz
Wszyscy wiemy, że kolory mają moc. Aby zatem nadać naszemu wnętrzu energii, warto sięgnąć po barwy żywe i intensywne. Mogą to być np. czerwień, pomarańcz czy też żółty. Oczywiście, nie oznacza to, że musimy malować wszystkie ściany na jaskrawo. Możemy zastosować je też w formie dodatków czy akcentów. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić. Zbyt dużo kolorów w jednej przestrzeni może okazać się zbyt przytłaczające.

Wzory, a energia w mieszkaniu
Jeszcze jednym sposobem na nadanie wnętrzu energii są wzory. Możemy wybrać np. kwiatowe motywy na zasłony czy poduszki w salonie. Dobrym pomysłem będzie też zastosowanie tapety o abstrakcyjnym wzorze w sypialni. Jakie kolory i wzory wybrać? To zależy od naszej wizji, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że prostota i umiar schludności są niezwykle ważne przy wyborze elementów dekoracyjnych.

Akcenty – jak wprowadzić dynamikę do wnętrza?
Nie ma wątpliwości, że kolory i wzory to jedno, ale ciekawymi akcentami w aranżacji wnętrz są różnego rodzaju dekoracje. Mogą to być np. plakaty z motivational quotes, malowane obrazy lub też rośliny doniczkowe. Takie ozdoby z pewnością wprowadzą do wnętrza dynamikę i radość. Co więcej, rośliny doniczkowe mają nie tylko piękny wygląd, ale i wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Energia w sypialni – co wybrać?
Jak wiadomo, sypialnia to pomieszczenie, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły. Ale czy wiecie, że odpowiednio dobrana aranżacja może wpłynąć pozytywnie na naszego ogólnego zdrowia? Oto kilka pomysłów na energetyczne sypialnie:
– pościel w kwiatowe wzory, np. hibiskusa czy storczyka,
– piękne zasłony, które dadzą przestrzeni przytulny i ciepły klimat,
– minimalistyczne lampy z ciekawym kształtem, które wprowadzą do przestrzeni dynamikę.

Energetyzujące wnętrza – podsumowanie
Jeśli chcemy zadbać o swoje samopoczucie, warto pomyśleć o właściwej aranżacji wnętrza. Na energię jaką przysługuje naszemu mieszkaniu wpłynęć można na wiele sposobów. Od kolorów i wzorów począwszy, na akcentach i dekoracjach skończywszy. Prawdziwy wybór zawsze pozostaje po naszej stronie. Pamiętajmy jednak, że umiar i prostota to filary właściwej aranżacji, która wprowadzi potrzebną nam energię.