Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Odpowiednie światło i kolor równa się większa łazienka!

Odpowiednie światło i kolor równa się większa łazienka!

Urządzanie na nowo małej, nudnej łazienki może sprawić, że mieszkanie lub dom będzie bardziej komfortowe i dopracowane. Niezależnie od tego, czy chcesz oderwać płytki i zrobić całkiem nowe wyposażenie łazienki, czy po prostu szukasz sposobów na ożywienie wnętrza, oto sztuczki, które możesz zastosować, aby Twoja łazienka wydawała się bardziej przestronna i przyjemna.

Nowe wnętrze dzięki oświetleniu

Wykorzystaj naturalne światło w łazience. Nawet mała łazienka może być spokojnym i odprężającym miejscem na wypoczynek w Twoim domu, jeśli ma dobre naturalne światło. Jeśli to możliwe, nie zasłaniaj okien ciemnymi zasłonami lub roletami.
Zainstaluj zasłony lub rolety w jasnym kolorze, takim jak płatki owsiane lub krem; upewnij się, że są wystarczająco grube, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort, ale wystarczająco cienkie, aby wpuścić trochę światła. Możesz także zainstalować zasłony, które zakrywają tylko dolną połowę okien, wpuszczając światło przez górną połowę.
Jeśli Twoja łazienka znajduje się z dala od widoku innych osób, odsłoń zasłony lub rolety, aby wpuścić światło.
Inne pomysły na małe łazienki? Wymień żółtawe lampy sufitowe. Jeśli masz staromodną, matową żółtą lampę sufitową – co ma wiele łazienek – prostym sposobem na przekształcenie łazienki jest aktualizacja oprawy oświetleniowej na coś bardziej nowoczesnego. Wybierz lekkie pokrycie, które pomoże zanurzyć łazienkę w białym świetle zamiast żółtego, co sprawia, że pokoje wydają się ponure i małe.

Mądrze dobieraj kolory farb

Pomalowanie pokoju mocno kontrastującym kolorem może sprawić, że będzie on wyglądał na mniejszy, więc wybierz farbę, która nie różni się zbytnio od płytek łazienkowych. Na przykład, jeśli masz kremową płytkę, pomalowanie ścian na ciemnoniebiesko może wywołać klaustrofobię; wybierz jaśniejszy odcień kremu, brzoskwini, bladoniebieskiego lub inny, który nie jest zbyt krzykliwy. Jeśli wolisz odważniejsze kolory, rozważ pomalowanie ścian na neutralny kolor i dodanie bardziej kolorowych wykończeń lub obramowania.
Możesz również pomalować tylko jedną ścianę na odważny kolor i pozostawić trzy ściany neutralne lub użyć tapety w jednym miejscu i neutralnej farby wszędzie.