Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Mieszkanie w stylu urban jungle: Inspiracje dla miłośników zieleni

Mieszkanie w stylu urban jungle: Inspiracje dla miłośników zieleni

Naturalna oaza w mieszkaniu – Urban Jungle

Każdy z nas marzy o ucieczce od codzienności, chętnie wyjechałby na urlop gdzieś na łonie natury. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Tymczasem można stworzyć sobie w samej łazience, czy w pokoju wypoczynkowym oazę zielonej natury. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się urban jungle – styl aranżacji wnętrz, który łączy w sobie naturalne rośliny z nowoczesnym designem.

Naturalna przestrzeń współczesnego mieszkania

Koncepcja urban jungle kładzie nacisk na to, by wnętrza były funkcjonalne i przestrzenne. Rośliny znakomicie wpisują się w te założenia, gdyż nie tylko nadają pomieszczeniom światłych kolorów, ale również wpływają korzystnie na klimat w pomieszczeniu. Co warto zrobić, by w prosty sposób dodać swojemu wnętrzu „zielonego ducha”?

1. Roślinne dekoracje

Rośliny doniczkowe to najprostszy sposób, by wprowadzić do mieszkania naturalny klimat. Niskie storczyki, pnącza, storczyki wiszące w koszach lub rośliny na półkach – to wszystko można łatwo uprawiać w swoim mieszkaniu.

2. Wystawa roślin

Stworzenie wystawy roślinnej na parapecie okiennym to całkiem dobry pomysł. Wystarczy posadzić kolorowe kwiaty – np. fiołki, aksamitki, czy pelargonie i gotowe! Alternatywnie można urządzić parapet tak, by pozbawić go jego tradycyjnej funkcji i stworzyć na nim miejsce do odpoczynku – pod pięknie nasadzonymi kolorowymi roślinami.

3. Łączenie roślin z wystrój wnętrza

Rośliny w dobrze dobranych doniczkach podkreślają wystrój wnętrza. To, które rośliny będą najlepiej współgrać z danym kolorem ścian, meble i dodatki, zależy od indywidualnych upodobań.

4. Ozdobna ściana

Ostatnio bardzo modne też stały się roślinne wianki na ścianach. Jeśli komuś nie chce się bawić się w uprawę roślin, można stworzyć swoją oazę za pomocą tapety z motywem roślinnym.

5. Zielone rozwiązania

Jeśli nie chce się w swoim mieszkaniu marnować przestrzeni, to można zdecydować się na rozwiązania typu: roślinne ścianki, które pozwalają na uprawę większej ilości roślin niż zwykła półka na rośliny.

Nie ma jednoznacznej definicji, jak ma wyglądać urban jungle, ale to właśnie w tym leży jego urok. Oto, jakie rośliny będą najlepsze do stworzenia swojej oazy w mieszkaniu.

– Storczyki – klasyczne rośliny, które sprawdzą się w każdej aranżacji.

– Pnącza – te rośliny z łatwością zapełniają przestrzeń, wspaniale wyglądają na szafkach, rurach, itp.

– Kaktusy – nie wymagają dużo uwagi, a dzięki swojej aparycji wprowadzą do wnętrza egzotyczny klimat.

– Kwiaty doniczkowe – te rośliny idealnie nadają się do stworzenia zielonej przestrzeni w kuchni i sypialni.

Wniosek

Urban jungle to koncepcja wnętrza właśnie dla miłośników roślin. Styl ten idealnie łączy naturalną dekorację z nowoczesną aranżacją. Dzięki umiejętnemu połączeniu roślin z meblami i dodatkami, można stworzyć w swoim mieszkaniu niepowtarzalny klimat naturalnej oazy.