Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Morski urok: Aranżacje inspirowane atmosferą nadmorskich kurortów

Morski urok: Aranżacje inspirowane atmosferą nadmorskich kurortów

Morski klimat w Twoim domu
Lato to czas wyjazdów nad morze: plaża, słońce, morska bryza i relax. Wchodząc do naszych słonecznych mieszkań, możemy łatwo przenieść tę nastrojową atmosferę do wnętrz. Oto kilka inspiracji na to, jak stworzyć w swoim domu morski klimat, który poprawi Twój nastrój cały rok.

Pomieszczenia w stylu morskim
Salony, sypialnie i łazienki to pomieszczenia, do których najłatwiej wprowadzić morski styl. Kolorem przewodnim jest biel połączona z niebieskim – kolorami morza i błękitnego nieba. Meble i dodatki to naturalne materiały: drewno, rattan, wiklinę, konopie i len. Wszystko to nadaje wnętrzu naturalnego, letniego stylu.

Co na ścianach?
Morskie motywy to doskonały sposób na to, aby wprowadzić do domu świeżość morskiej bryzy i kojący klimat. Na ścianach warto postawić na morskie malowidła, tapety projektu marynistycznego, sztuczne ścianki wraz z elementami drewna czy także na ozdoby ścienną w stylu stateczków i węzłów żeglarskich. Takie dodatki nie tylko wprowadzają letni charakter do pomieszczenia, ale również potrafią zapewnić estetyczny klimat.

Dodatki w stylu morskim
Aby ożywić Pomieszczenie, warto zdecydować się na wysoki połysk, takie jak dodatki w kolorze srebrnym lub morskim. Kolejnymi elementami, powinny być prawdziwe muszle, piasek, źdźbła trawy, gnijące drewniane okręty czy również kołowrotki i lustra-design które dobrze wpasują się na nadmorskie klimaty i potrafią z powodzeniem ozdobić nasze pomieszczenie.

Podsumowanie
Koncepcja morskiego stylu w naszym domu to sposób na wprowadzenie letniej atmosfery i kojących barw, które odpoczną nasze zmęczone oczy. Morskie inspiracje sprawią, że poczujesz się jak na wakacjach przez cały rok. Wystarczy, że do tego celu wybierzemy kilka prostych dodatków, np. muszle, kołowrotki, jasną tapetę i balustradę w stylu szalup. Wprowadź morską atmosferę do swojego domu i poczuj się jakbyś był nad brzegiem morza!