Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Czy warto mieć kącik dla niemowlaka w sypialni?

Czy warto mieć kącik dla niemowlaka w sypialni?

Ostatnio bardzo dużo młodych małżeństw, ale i nie tylko decyduje się na powiększenie rodziny. To dobrze. Taka powinna być kolej rzeczy. Jednak pewnie dużo osób zastanawia się czy powinni urządzić nowonarodzonemu dziecku oddzielny pokój czy lepiej urządzić kącik niemowlaka w sypialni rodziców . Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czy dobrze jest stworzyć taki kąt.

Czy kącik niemowlaka w sypialni jest potrzebny?

Gdy się rodzi małe dziecko to każda matka chciałaby mieć swoje maleństwo ciągle przy sobie. Dlaczego? Na pewno dlatego, że może budzić się ciągle w nocy i trzeba będzie do niego wstawać czy to przebrać czy dać jeść. Dlatego rodzice wolą, aby na jakiś czas taki kącik zrobić u siebie w pokoju. Jest po prostu szybciej i łatwiej dla obu stron. Jak zatem dostosować swoją sypialnię, aby znalazło się także miejsce dla maluszka? W kąciku trzeba wstawić na pewno łóżeczko, przewijak oraz wszystkie inne potrzebne meble i akcesoria. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest mniej kosztowne od tego jakby ktoś chciał tworzyć oddzielny pokój dla dziecka. Nie trzeba przecież cały czas trzymać tych rzeczy u siebie w sypialni. Jak tylko maluch trochę podrośnie warto wszystkie te rzeczy wraz z meblami przenieść do jego pokoju, który został zrobiony i tyle. Aby stworzyć oddzielny pokój to plan jego wyglądu musi być już wcześniej ustalony. Musimy wziąć pod uwagę także koszty czyli ogólnie domowy budżet.
Niestety kącik niemowlaka tylko z pozoru wydaje się rzeczą łatwą do ogarnięcia. Tak naprawdę trzeba wziąć pod uwagę kolor ścian, mebli czy wszystko będzie grało kolorystycznie. Gdzie powinno stać łóżeczko? Na pewno nie przy oknie ani grzejniku. Dziecko w ten sposób narażone jest na przegrzanie jak i przeziębienie. A nie chcemy przecież by maleństwo było chore. Co jeśli mamy mały pokój? Dobrym rozwiązaniem jest dostawienie łóżeczka do naszego łóżka. Wtedy zaoszczędzimy miejsce. Przy łóżeczku musi być delikatne światło więc bardzo dobrym rozwiązaniem. Co powinien zawierać jeszcze taki kącik prócz łóżeczka i przewijaka? Na pewno ubranka dla dziecka, pampersy, zabawki i prześcieradła.

Jeśli przyszli rodzice myślą nad stworzeniem kącika dla niemowlaków w swojej sypialni to naprawdę warto.