Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Kolor szary w pokoju nastolatka

Kolor szary w pokoju nastolatka

Wybór koloru do pokoju nastolatka nie jest jedynie kwestią estetyki. W tym wieku kolor ma szczególny wpływ na jego samopoczucie, rozwój oraz zdolność koncentracji. Pokój nastolatka jest miejscem, w którym będzie wypoczywał, uczył się oraz miło spędzał czas. Wiele z nas zastanawia się, czy szary kolor w takiej przestrzeni spełni swoją rolę. Nie ma przeciwwskazań do stosowania go w pokojach młodych ludzi, jednak warto, aby Twoja pociecha brała aktywny udział w aranżacji swojego pokoju. Dzięki temu, łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję i łączyć szarość z ciekawymi kolorowymi akcentami.

Bądź ostrożny

Szary kolor nie zawsze idzie w parze z temperamentem młodego człowieka. Nie ma możliwości, aby wystąpił on samodzielnie w takim wnętrzu. Zawsze musisz uzupełnić go o kolorowe motywy. Decydując się na kolor szary na ścianie, warto zarezerwować na ten kolor jedynie 50%. Resztę warto pomalować na nieco żywszy kolor. W przeciwnym razie, szary pokój może okazać się przygnębiający dla młodego człowieka, co jest szczególnie niepożądane w tym wieku. Przykłady różnych aranżacji znajdziesz tutaj: https://www.meble.pl/poradnik.

Szary kolor to idealny pomysł na meble

Meble w odcieniach szarości będą strzałem w dziesiątkę w pokoju nastolatka. Duży, szary fotel umieszczony w centrum pokoju będzie nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również ciekawą, uniwersalną ozdobą. Również meble z elementami szarości dodadzą wiele oryginalności oraz nietuzinkowość.

Decydując się na szarość w pokoju nastolatka, warto, abyś zadbał również o ciekawe, kontrastujące dodatki. Jeśli jest to pokój dziewczyny, idealnym pomysłem są pastelowe dodatki tekstylne. Pudrowy róż, kolor miętowy, czy jasny żółty doskonale komponuje się z szarymi odcieniami. W pokoju chłopaka lepiej postawić na mocne kolory – czerwień, granat, czy pomarańcz pozwolą na stworzenie niebanalnej aranżacji.

Pamiętaj, żeby nie podejmować decyzji samodzielnie. Nastolatek może czuć się potraktowany niepoważnie, dlatego warto, aby on sam brał udział w aranżowaniu swojego nowego pokoju.