Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Kolory naturalne: Inspiracje z natury do wnętrznych harmonii

Kolory naturalne: Inspiracje z natury do wnętrznych harmonii

Kolory, które pochodzą z natury często kojarzą się z ciepłymi, przytulnymi wnętrzami. Inspirujące krajobrazy, rośliny, zwierzęta, kamienie i powietrze – to wszystko ma wpływ na to, jak chcemy urządzić nasze mieszkania.

EKOLOGICZNA HARMONIA
Kolory naturalne nie tylko wprowadzają relaksującą atmosferę, ale także sprzyjają ekologicznej filozofii. Wykorzystanie barw z natury jest estetycznie przyjemne dla oka i zdrowe dla planet. Przyjrzyjmy się zatem, jakie kolory naturalne powinny pojawić się na ścianach i w wyposażeniu naszych domów.

BRĄZY
Brązowy kolor kojarzy nam się z naturą w każdej postaci. Odcienie beżu, ciepłego piasku i głębokiego orzecha to jedyne w swoim rodzaju barwy, które oferują poczucie stabilności i poczucie bezpieczeństwa. Brązowe meble, tekstylia i dodatki dobrze sprawdzą się w stylu rustykalnym i industrialnym.

ZIELEŃ
Kolor zieleni to jeden z tych kolorów, które wnoszą do wnętrza świeżości, harmonii i równowagi. To kolor wyciszenia, który kojarzy nam się z naturą i roślinami. W zależności od odcienia, zieleń może dodawać energii i witalności, lub wprowadzać do pomieszczenia subtelne i spokojne odcienie. O tym, że dużo zieleni w pokoju korzystnie wpływa na nasze samopoczucie przekonali się badacze z Uniwersytetu Essex. Wyniki badań potwierdzają, że wykorzystanie roślin, zieleni i naturalnych elementów w pomieszczeniach zwiększa nasze poziomy szczęścia i zadowolenia.

BŁĘKIT
Błękit to spokojna, uspokajająca barwa, która pochodzi z nieba i oceanu. Przypomina nam letnie wakacje i wakacje, ale może także zniwelować stres w ciągu dnia. Błękitne ściany, tekstylia i dekoracje odwołują się do natury w harmonijny sposób, bez przesady czy ciężkiego designu. W połączeniu z bielą tworzą najczęściej wybierany kolor palety skandynawskiej.

KOLORY KAMIENI
Kolory kamieni to żywe odcienie garniec, jasnego szarego, kamienia, beżu, ale też ciemnej czerwieni lub czerni. To kolory, które kojarzą się nam z tym, co bardzo solidne i wytrzymałe. Stwórzmy piękny wyjątkowy efekt, używając odcieni kamienia w aranżacji wnętrza. Oryginalne meble, kinkiety lub wazony to jedynie kilka z przedmiotów, które sprawiają, że nasze domy odwołują się do natury, ale jednocześnie są bardzo nowoczesne i stylowe.

Podsumowując, kolory naturalne wprowadzają w nasze domy przytulną atmosferę i związany z nią komfort. Pozwalają nam na wyciszenie i skupienie się, ale także na dodanie energii i wyczucie harmonii. Stosowanie barw z natury to niejako powrót do korzeni i przypomnienie sobie o naszym związku z przyrodą.