Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

W jaki sposób ukryć karnisze?

W jaki sposób ukryć karnisze?

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej nie zawsze należy do łatwych. Co więcej, niezwykle istotne są tutaj szczegóły. W niniejszym tekście skupimy się na oknach, a dokładniej rzecz ujmując na karniszach. Jest to element, który ma spory wpływ na estetykę danej przestrzeni. Najlepiej będzie, jeśli uda nam się je ukryć, bo w ten sposób korzystnie wpłyniemy na aranżację przestrzeni mieszkalnej. Wydaje się to proste, lecz samo schowanie karnisza jest mocno problematyczne. Dlatego też warto się nieco przyjrzeć temu rozwiązaniu i podpowiedzieć wszystkim nieorientowanym na ten temat. A zatem, czy jest jakaś metoda pozwalająca ukryć karnisz?

Tak jak to zostało wspomniane na pozór odpowiednie przyszykowanie okiennych dekoracji, a nie jest najprostsze. W końcu mało estetyczny drążek wystający poza ramę okna to nie jest najatrakcyjniejszy widok. Na przestrzeni lat karnisze uległy wielu modyfikacjom. Mimo wszystko w dalszym ciągu nie zawsze będą się one prezentować w odpowiedni sposób. Tym samym warto pochylić się nad tym tematem nieco dłużej, aby tym samym zabezpieczyć swoje wnętrze przed aranżacyjną wpadką.

Ukryte karnisze i ich montaż

W zdecydowanej większości przypadków ów karnisz jest chowany w osłonie z karton gipsu. Do tego w zupełności wystarczy nam kilkucentymetrowa ścianka, aby w pomysłowy sposób ukryć szynę karnisza. Dla zwiększenia jeszcze efektu wizualnego możemy po wewnętrznej stronie zamontować oświetlenie LED. Sam projekt schowania karnisza nie jest mocno skomplikowany w kwestiach wykonawczych. Mając nieco samozaparcia i zmysłu estetycznego, możemy to wykonać sami.

Jaki można uzyskać efekt?

Mając w swoim mieszkaniu ukryte karnisze, nie musimy się już przejmować ich wyglądem. Całość będzie znajdować się pod uprzednio przygotowaną płytą. Do tego zasłona i firanka będzie wyglądać, jakby zwisały wprost z sufitu. Tego rodzaju działanie jest idealne zwłaszcza w sypialni i pomieszczeniach z nisko zawieszonym sufitem. Postępując w opisany, tutaj sposób sprawimy, że dane pomieszczenie ma szanse stać się optycznie znacznie wyższe.