Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Jaki nakład finansowy przeznaczyć na małą kuchnię?

Jaki nakład finansowy przeznaczyć na małą kuchnię?

Urządzanie małej kuchni może być nie lada wyzwaniem. Jednak dzięki kilku pomysłom, nasza kuchnia może przybrać zupełnie nowe oblicze. Zatem, jak urządzić małą kuchnię?

Duże nakłady finansowe

Jeśli mamy sporo pieniędzy przeznaczonych na remont, idealnym wyjściem będzie zburzenie ściany działowej, znajdującej się pomiędzy kuchnią a pokojem. Takie rozwiązanie jest kosztowne, pracochłonne i bywa uciążliwe dla sąsiadów oraz sprawia problemy samym domownikom. Jednak efekt może być naprawdę spektakularny. Aneks kuchenny w połączeniu z salonem, czyli krótko otwarta kuchnia, da nam upragnioną przestrzeń i zwiększy zakres wyboru, co do aranżacji całości.
Drugim pomysłem, równie kosztownym jest montaż szafek drewnianych wysokiej jakości. W małej kuchni gromadzi się na meblach i ścianach znacznie więcej pary wodnej niż w otwartych i dużych przestrzeniach. Wilgoć powoduje wypaczanie słabej jakości szafek oraz zagrzybienie. Naturalne drewno w jasnym kolorze lub pomalowane na biało będzie wyglądało w kuchni zarazem schludnie, jak i stylowo.

Małe fundusze na remont i minimalne koszty

Gdy szukamy sposobu, jak urządzić małą kuchnię i nie mamy za dużo funduszy, musimy wykazać się sprytem. W tym wypadku sprawdzi się, np. wymiana listew przypodłogowych na kolor zlewający się z podłogą lub ścianami. W pierwszym przypadku kuchnia wyda się szersza, w drugim zaś, gdy listwy dopasujemy do koloru ścian, uzyskamy efekt ,, wydłużenia” naszej kuchni. Bardzo często osoby które chcą szybko i tanio odświeżyć kuchnię, decydują się na przemalowanie szafek. Obecnie na topie jest styl skandynawski, więc przy odrobinie chęci możemy odmienić ponurą i ciemną kuchnię, na modne scandi.
Jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie, jak urządzić małą kuchnię, musimy pamiętać o zaaranżowaniu kącika jadalnego, odpowiednim, rozproszonym oświetleniu oraz dobrym okapie kuchennym i zapewnieniu wentylacji ciasnego pomieszczenia. Mała kuchnia nie musi być nudna. Kolorowy akcent w postaci geometrycznej tapety lub kolorowych ściereczek jest tu pożądany. Pamiętajmy jedynie, aby nie przesadzić z mnogością wzorów i barw, gdyż zamiast efektu spójności i harmonii, wyjdzie nam kiczowaty misz- masz i wizualny bałagan.