Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Noni w pigułce. Czyli co musisz wiedzieć przed jego spożyciem.

Noni w pigułce. Czyli co musisz wiedzieć przed jego spożyciem.

Bogate w liczne witaminy i minerały, w tym magnez, potas, wapń, selen oraz sód noni, to wyjątkowa roślina, która od lat wykorzystywana jest w kuchni, a jej leczniczy sok, spotkać można w wielu domach na całym świecie.
Morwa Indyjska, to nieduży krzew, który wiąże dość duże, zielone owoce, o cennych właściwościach. Z racji na zawarte w nich witaminy i minerał, z owoców produkowany jest między innymi sok , czyli naturalne lekarstwo na wszystko!

Noni w pigułce, czyli czemu warto mieć sok z noni morinda.

Noni to wysokiej jakości produkt, o wielu zastosowaniach., Wykorzystywany jest w walce z alergią, stanami zapalnymi czy w celu złagodzenia silnych bóli, wywołanych na przykład chorobą zwyrodnieniową. Co ważne, ze względu na niską kaloryczność, poleca się go osobą cierpiącym na cukrzyce lub przebywających na diecie. Zawarta w nich ilość minerałów i witamin, pozwala uregulować niedobory w organizmie, nie wpływając przy tym na przyrost wagi.
W Azji uważa się, że sok z noni morinda, jest doskonałym lekarstwem na raka, niestety wciąż nie poparto tej teorii konkretnymi badaniami.

Noni. Kiedy nie należy stosować tego naturalnego leku?

Morwa indyjska posiada wiele właściwości, które negatywnie mogą oddziaływać na choroby nerek. Aby nie pogorszyć stanu swojego zdrowia, zaleca się zrezygnowanie z soku. Nie powinny stosować go również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, tak samo jak osoby przyjmując leki na nadciśnienie.