Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Czym kierować się podczas zakupu rękawic bokserskich?

Czym kierować się podczas zakupu rękawic bokserskich?

Będąc początkującym pięściarzem, najlepiej jest zainwestować w tańsze rękawice bokserskie . Ze względu na mniejszą ilość treningów na początku, nie będą nam potrzebne najtrwalsze dostępne na rynku produkty. To, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to ich wygoda i dobra przepuszczalność powietrza . Najdogodniejsze będą dla nas zatem, np. rękawice zapinane na rzepy. Z czasem, możemy oczywiście wymienić sprzęt na lepszy i bardziej trwały.

Waga rękawic bokserskich

Waga rękawic to jednostka podawana w uncjach (OZ) . Oznacza to, że 1 uncja odpowiada wadze 28,4 g. Najczęściej używane przez pięściarzy rękawice ważą od 10 do 12 OZ.
Kryterium wyboru wagi jest przede wszystkim waga pięściarza. Im jest ona większa, tym cięższe rękawice zawodnik powinien wybrać. Wraz ze wzrostem ilości uncji rośnie też umiejętność amortyzowania ciosów przez rękawice. Te najcięższe potrafią także lepiej chronić dłonie przed urazami. Odpowiednią wagę można również dopasować do wieku oraz płci pięściarza. Najlżejsze z nich, ważące od 8 do 10 uncji będą zatem przeznaczone dla kobiet, dzieci i młodzieży.

Rękawice bokserskie – podział

Podziału tego sprzętu możemy dokonać m.in. na podstawie jego przeznaczenia. Wyróżniamy zatem:
a) rękawice wypukłe, zaokrąglone, stosowane do sparingów i treningów na sprzęcie,
b) piąstkówki, czyli rękawice używane w intensywnych treningach. Sprawdzają się w bezpośrednich walkach z przeciwnikiem oraz w ćwiczeniach na sprzęcie. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia i umożliwiają wykonywanie szybkich ciosów.,
c) rękawice do graplingu i MMA – są mniej zabudowane i umożliwiają zawodnikowi chwytanie,
d) rękawice do boksu tajskiego – są bardziej spłaszczone i często używane także w kickboxingu.