Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Czym jest dieta RT4?

Czym jest dieta RT4?

Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o diecie witariańskiej, która zakłada, że w naszym jadłospisie jest obecna wyłącznie surowa żywność. Wydaje się to bardzo trudne do wprowadzenia, zwłaszcza gdy jesteśmy przyzwyczajeni do ciepłych posiłków. Istnieje jednak pomysł na dietę, która łączy w sobie wiele elementów. Dziś opowiemy o Raw till 4.

Dieta i sposób na życie

Raw till 4, w skrócie nazywany RT4, to rozwiązanie dość nietypowe. Warto pamiętać, że powinno być ono wprowadzane na dłuższy czas i nie dotyczy wyłącznie jedzenia. Zakłada zmianę całego sposobu funkcjonowania, aktywność fizyczną.

A jak wygląda w tym przypadku odżywianie się? RT4 to dieta witariańska wegańska, wyklucza więc oczywiście wszelkie produkty odzwierzęce. Do godziny 16:00 należy jeść wyłącznie pokarmy surowe, później można spożyć ciepły, gotowany posiłek.

Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku osób, które chciałyby przejść na dietę witariańską, ale nie do końca chcą zrezygnować z gotowania codziennych posiłków. Może to być również metoda dla stopniowego przyzwyczajania się do jedzenia wyłącznie surowej żywności wegańskiej.