Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Jak wykorzystać płytę OSB 3?

Jak wykorzystać płytę OSB 3?

Płyty OSB to niezwykle popularne materiały budowlane, z których zakupem nie powinno być większych problemów. Płyty OSB są niezwykle wytrzymałe, łatwo dostępne oraz nawet osoby ze średnim doświadczeniem są w stanie sobie z nimi poradzić. Płyty dostępne są w różnych rozmiarach, wielkościach, wariantach oraz grubościach. Przede wszystkim wykorzystuje się je jako materiał konstrukcyjny, jednak to tylko część z możliwości ich użycia. Jednym z rodzajów jest płyta OSB3. Zastanawiasz się w czym jeszcze mogą okazać się przydatne, szukasz inspiracji? Sprawdź, jak możesz wykorzystać płytę OSB3 i w w jakich przypadkach wskazane jest wypróbowanie jej.

Czym płyta osb 3 różni się od tradycyjnych płyt? Mówiąc najprościej gęstością, od której zależy wiele właściwości. Dodatkowo, do produkcji płyt OSB3 wykorzystuje się inny rodzaj żywicy, niż do zwykłych płyt. To zmienia ich funkcjonalność i daje więcej możliwości.

Czym jest Płyta OSB 3?

Płyta OSB3, podobnie jak tradycyjne płyty OSB zbudowana jest z długich wiórów drzew iglastych. Do jej stworzenia wykorzystuje się głównie sosnę oraz świerk. Następnie wióry te klejone są przy pomocy syntetycznej żywicy i prasowane pod wysokim ciśnieniem. Warto wspomnieć, że mimo, iż technologia produkcji takich płyt jest taka sama płyta OSB3 wyróżnia się nieco większą gęstością, co daje jej szczególne właściwości.

Gdzie możemy wykorzystać płytę OSB 3?

Płyta OSB3 stosowana jest głównie tam, gdzie może być zagrożenie spotkania z wodą bądź wilgocią. Z jednej strony jest ona odporna na działanie wody, z drugiej zaś długie namaczanie może spowodować jej zniszczenie. Często płyty OSB3 pokrywane są ognioodpornym materiałem, co może okazać się ważne podczas budowania w niektórych miejscach.

Dlaczego ludzie tak chętnie i często sięgają po to rozwiązanie?

Popularność płyt OSB podyktowana jest przede wszystkim niewysoką ceną oraz szerokim spektrum zastosowań. Dodatkowo, płyty są łatwo dostępne i można z nich korzystać nie mając doświadczenia.