Pages Navigation Menu

luksusowe mieszkania Kraków

Szafka pod telewizor do małego salonu

Szafka pod telewizor do małego salonu

Szafka pod RTV to jeden z mniej znaczących mebli w całym salonie, jednak pozwalający nadać mu ciekawego wystroju, i oczywiście bardzo funkcjonalny jeśli chodzi o urządzenie salonu, w którym kino domowe sprawuje ważną rolę. A co w sytuacji, jeżeli w mieszkaniu jest tylko bardzo mały salon i zachodzi potrzeba kupienia szafki pod RTV?

Jak urządzić mały salon w bloku?

Kiedy urządza się salon w bloku trzeba liczyć się z ciasnotą pomieszczenia, które mamy do dyspozycji. W związku z tym nie trzeba wcale rezygnować z typowo salonowego umeblowania, jednak należy ograniczać się do mebli o określonych niewielkich gabarytach. Oznacza to konieczność wyboru mniejszego stolika kawowego, mniejszej sofy czy wygodnego narożnika zamiast sofy i foteli, aby zaoszczędzić przestrzeń na środku salonu. Bardzo często, gdy chce się do maksimum wykorzystać miejsce przy ścianach w salonie, gospodarze decydują się na umieszczenie pod ścianą komody, czy wygodnej szafy lub regału z książkami. Dlatego też wybrana w takiej sytuacji szafka pod telewizor powinna być jak najmniejszych rozmiarów.

Jak dopasować szafkę pod telewizor do małego salonu?

Z reguły takie szafki są niewysokie, jednak w małym salonie warto zadbać o to, aby w ich wnętrzu znajdowały się na przykład szuflady lub półki, dzięki którym zyska się dodatkową powierzchnię do przechowywania w salonie. Warto także do maksimum wykorzystać przestrzeń pomiędzy telewizorem a szafką, dopasowując odpowiedniej wysokości mebel, dzięki czemu będzie możliwość zabudowania ściany poza telewizorem innymi meblami. Szafka pod telewizor w salonie niewielkich rozmiarów powinna być zatem bardziej wysoka niż szeroka, i z pewnością takie modele uda ci się bez trudu dostać w dobrze zaopatrzonych sklepach z meblami. Dziś w salonach najczęściej dominują telewizory wiszące, a zatem wieszając swoją plazmę wysoko niemal pod samym sufitem, można pozwolić sobie na dość wysoką szafkę pod telewizor i umieścić na niej wszystko to, co niezbędne jest do obsługi domowego kina. W taki sposób nawet bardzo mały salon można urządzić funkcjonalnie i ładnie.