Łazienka bez okna. Co zmienić, żeby powiększyć optycznie przestrzeń?
Remont małego mieszkania nie oznacza wcale mniej pracy. Czasami bywa wręcz przeciwnie; trzeba się nagłowić, jak zorganizować przestrzeń, żeby była ona zarazem ładna i użyteczna. Osoby, które zastanawiają się, jakie kolory do łazienki bez okna będą pasowały, powinny przeczytać poniższe wskazówki, a być może okaże się, że remont łazienki nie będzie taki straszny!
1.Kolory, które dobrze wyglądają w małych wnętrzach powinny być jasne. Do pomalowania niewielkiej łazienki nadają się barwy pastelowe, takie jak beże, nieśmiertelne odcienie piaskowego oraz szarości przełamane bielą. Odchodzi się natomiast od bardzo intensywnych barw, czyli zieleni, pomarańczy czerwieni czy wściekłej żółci. Takie kolory ponadto pomniejszają łazienkę, tak, że wydaje się ona być jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości.
Jakie kolory do łazienki bez okna
2.Naturalne drewno. Kolory naturalnego drewna na frontach szafek prezentują się znakomicie, szczególnie w połączeniu z szarościami, beżami i bielą. Jeśli decydujemy się na szafki drewniane lub inne, możemy też postawić na nieskazitelną biel. Jeżeli wybraliśmy szafki w białym kolorze, możemy ściany pomalować na nieco ciemniejszy odcień, ale nie mocno kontrastowy w stosunku do bieli.
3.Kolorowe płytki ceramiczne. Układamy je naprzemiennie z płytkami jednobarwnymi. Aby efekt był ciekawy wizualnie i nie przytłoczył, powinniśmy kolorowe lub wzorzyste płytki stosować oszczędnie. Mnogość barw i wzorów stworzy chaos i bałagan, zamiast upragnionego efektu powiększenia i schludności.
Oprócz tego zadbajmy o oświetlenie i wentylację. Zwłaszcza ta ostatnia sprawa może przesądzić o tym, czy będziemy zadowoleni z użytkowania małej łazienki. Pomysły na to, jakie kolory do małej łazienki bez okna będą idealne to nie wszystko. Jeśli na ścianie pojawi się pleśń i grzyb, nawet najpiękniejsza farba do wnętrz nie uratuje sytuacji, ponieważ będziemy musieli zdzierać powłokę do gołego betonu. Zanim to nastąpi, warto zainwestować w dobrą wentylację i dbać o jego sprawność, tak aby skutecznie odprowadzał parę wodną.